II. Spotkanie Detektywów

  • Teren działania : Krościenko
  • Data : 06 Mar 2023
  • Czas Czytania : 6 minuty czytania

group37 na spotkaniu i szkoleniach detektywistycznych

W miniony weekend pięciu pracowników group37 miało zaszczyt uczestniczyć w drugim trzydniowym ogólnopolskim spotkaniu detektywów. To wyjątkowa okazja, by poznać innych specjalistów z branży, dzielić się doświadczeniami i zdobyć wiedzę na temat najnowszych trendów i technologii stosowanych w pracy detektywa.

Spotkanie nie tylko zapewniło cenne szkolenia i wykłady z dziedziny detektywistyki i prawa, ale także dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń podczas części integracyjnej.Część integracyjna na spotkaniu detektywów jest ważnym elementem, który pomaga uczestnikom poznać się lepiej i zbudować więź między sobą. Pierwszy wieczór składał się z rozmów, w trakcie których detektywi dzielą się swoimi doświadczeniami i historiami związanymi z pracą. Mogli porozmawiać o swoich sukcesach, ale także o trudnościach, z jakimi się spotkali i jak sobie z nimi poradzili. Takie rozmowy pozwoliły na zrozumienie, jak każdy z uczestników myśli i działa.

Późniejsza część integracyjna przeniosła się do basenu i jacuzzi, gdzie detektywi mogli zrelaksować się i odprężyć po podróży z różych regionów Polski. Wymiana żartów i śmiech również była elementem, który pozwolił na budowanie relacji między uczestnikami.

Wspólne spędzanie czasu w basenie lub jacuzzi umożliwia też lepsze poznanie się i nawiązanie bardziej osobistych relacji, co w dalszej perspektywie może wpłynąć pozytywnie na efektywność pracy.

Podczas wykładów usłyszeliśmy od wykwalifikowanych prelegentów, którzy z pasją i wiedzą opowiadali o różnych aspektach pracy detektywa i wprowadzanych w tej dziedzinie nowych technologiach.

Podczas pierwszego wykładu na konferencji mielismy okazję poznać Pana Tomasza Wilka, eksperta w dziedzinie badań poligraficznych i członka Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych (PTBP). Podczas prezentacji, Pan Wilk z pasją i wiedzą przekazywał nam podstawowe założenia badań poligraficznych oraz omówił główne ich zastosowania. Na początku wykładu omówiono działanie urządzenia poligraficznego, zwracając uwagę na jego kluczowe elementy oraz techniki stosowane w trakcie badań, takie jak analiza mowy ciała, zmiany tętna serca i reakcje skórne. Wszystko to zostało podparte fascynującymi przykładami z praktyki.Pan Wilk przedstawił nam także różne przykłady z zakresu biznesu i prawa, gdzie badania poligraficzne są stosowane w celu wykrycia oszustw i fałszerstw. Dzięki jego wskazówkom dowiedzieliśmy się, jak takie badania mogą pomóc firmom w ochronie ich interesów, a także jakie są zasady ich przeprowadzania w ramach procesów sądowych. Wykład Pana Wilka był nie tylko pouczający, ale również fascynujący. Z pewnością poszerzył naszą wiedzę na temat badań poligraficznych i ich praktycznych zastosowań, a także zainspirował do dalszej eksploracji tej ciekawej dziedziny. Nasi pracownicy oraz detektywi z group37 z dużym zainteresowaniem śledzili wykład. Temat będzie wzbogaceniem dla naszych usług w przyszłości, aby zaoferować naszym klientom jeszcze lepszą jakość i różnorodność.

Drugi wykład przeprowadziła Pani Justyna Trzeciakowska, pracująca w firmie Infobrokerska, podzieliła się swoją niewiarygodną  wiedzą na temat OSINT (otwarte źródła informacji). Specjalizując się w usługach związanych z wywiadem gospodarczym, badaniem rynku, analizą danych, zarządzaniem ryzykiem i bezpieczeństwem biznesowym, Pani Justyna zwróciła uwagę na istotę przeprowadzania dokładnej analizy danych oraz korzystania z odpowiednich narzędzi, aby zagwarantować efektywność w zbieraniu i przetwarzaniu informacji. Detektywi muszą być w stanie sprawnie posługiwać się narzędziami OSINT, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wyciągnąć stosowne wnioski.Podczas szkolenia Pani Justyna szczególnie podkreślała znaczenie bezpieczeństwa w procesie przetwarzania danych oraz konieczność  zachowania ostrożności i stosowania odpowiednich procedur przez detektywów, aby moć skutecznie chronić poufne informacje i zagwarantować bezpieczeństwo swojej pracy. Poprzez zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności w zakresie technik OSINT, detektywi są w stanie skutecznie wykorzystać je w swojej pracy, co umożliwia im szybsze i bardziej dokładne pozyskiwanie potrzebnych informacji.

Podczas ostatniego  wykładu mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia Pani Adwokat Agaty Koncy, która poruszyła niezwykle istotny temat w pracy detektywa. Konkretnie mówiła ona o problemach, jakie mogą wynikać z niestosowania się do ustaw mówiących o urządzeniach GPS w pracy detektywa, a także o przepisach prawnych. Podczas prezentacji, Pani Agata wskazywała na najważniejsze aspekty, które musimy wziąć pod uwagę podczas wykonywania swojej pracy oraz na konsekwencje naruszenia prawa.Po trzech ciekawych szkoleniach wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w otwartej dyskusji grupowej. Tutaj omawiano różne tematy z codziennego życia detektywistycznego, ale także ważne tematy przyszłościowe w branży. W moderowanej dyskusji uczestnicy „II. Spotkania Detektywów“ zwracali uwagę na potrzebę zmian w prawie detektywistycznym. Wszyscy zgodzili się z tym, iż jedyną możliwością wpływania na zmiany legislacyjne w zakresie usług detektywistycznych jest konsolidacja branży i uzyskanie reprezentatywności przez federacje lub stowarzyszenia branżowe.


W niedzielę po późnym śniadaniu czekał na nas jeszcze słynny "targ detektywów". Organizatorom spotkania detektywów udało się zaprosić jednego z największych polskich dostawców sprzętu detektywistycznego. Nasi pracownicy i detektywi z group37 mieli okazję nie tylko dotknąć i przetestować nowy sprzęt. Firma Alfatronik z Warszawy przygotowała specjalne oferty, które były dostępne tylko dla uczestników "II. Spotkania Detektywów".


Warto zaznaczyć, że uczestnictwo w takich spotkaniach jest niezwykle wartościowe, ponieważ umożliwia nawiązanie kontaktów z innymi profesjonalistami z branży, wymianę doświadczeń oraz zdobycie wiedzy na temat nowych technologii i trendów w pracy detektywistycznej. Tego typu wydarzenia pozwalają group37 rozwijać swoje umiejętności, co pozwala group37 na lepszą i bardziej skuteczną pracę dla naszych klientów.

group37 dziękuje Organizatorom za zaproszenie i zaufanie - Z niecierpliwością czekamy na "III. Spotkanie Detektywów" we wrześniu 2023 i nie możemy się doczekać. 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37