Wariograf w Katowicach

  • Teren działania : Katowice
  • Data : 25 Apr 2023
  • Czas Czytania : 5 minuty czytania

"... to udowodnij mi to!"

Historia, którą zaraz poznasz, jest niestety codziennością dla wielu ludzi i par na całym świecie. Małżeństwa, które przechodzą przez poważne problemy z zaufaniem, muszą stawić czoła trudnym wyzwaniom i próbom, aby odbudować swoją relację.

Jednym z narzędzi, które mogą pomóc w tym procesie, jest badanie poligraficzne, czyli popularnie zwane badaniem wariografem, a komercyjnie "wykrywaczem kłamstw". Jest to narzędzie, które ma na celu określenie, czy dana osoba mówi prawdę, czy kłamie (tak w dużym skrócie, bo bardziej "technicznie" - czy badana osoba reaguje na bodziec w postaci pytania krytycznego w sposób typowy dla populacji odpowiadającej szczerze, czy nieszczerze).

W przypadku opisanej historii, kobieta zwróciła się do group37 z prośbą o przeprowadzenie badania poligraficznego jej męża. Dlaczego? Ponieważ mieli poważne problemy z zaufaniem, a kobieta chciała mieć pewność, że jej partner jest z nią szczery. Mąż dopuścił się zdrady w przeszłości, a jego żona wciąż odczuwała skutki tego wydarzenia. Teraz, kiedy mąż coraz częściej późno wracał do domu z pracy i miał trudności z wytłumaczeniem dlaczego takie sytuacje mają miejsce, kobieta była coraz bardziej podejrzliwa i nie dawało jej to spokoju.

W końcu kobieta postawiła ultimatum i zażądała od męża, aby poddał się badaniu poligraficznemu. W przeciwnym razie, zagroziła wystąpieniem o rozwód. Mąż początkowo protestował, ale gdy zrozumiał jak poważna jest sytuacja, w końcu zgodził się na badanie. Twierdził, że ma czyste sumienie i że jego opóźnienia wynikały z rzeczywistych nadgodzin w pracy.

Kilka dni później, jeden z naszych specjalistów od badań poligraficznych poddał męża klientki testom. Niestety, wynik potwierdził podejrzenia żony. Okazało się, że mąż wielokrotnie ją zdradzał, a jego coraz późniejsze powroty do domu nie wynikały z nadmiaru pracy, a z wielokrotnych kontaktów seksualnych z różnymi partnerkami. Dla kobiety był to bardzo trudny moment, ponieważ jej nadzieje na odbudowanie związku i zaufania zostały zniszczone.

Mąż nie miał już szans na naprawienie swojego małżeństwa, ponieważ żona zdecydowała się na rozwód. Badanie wariografem pozwoliło klientce poznać prawdę i przejść do kolejnego etapu swojego życia. To, co dla niej było szczególnie bolesne, to fakt, że jej mąż nie tylko ją zdradzał, ale również przez cały czas kłamał.

Dla wielu ludzi zdrada jest jednym z najgorszych wykroczeń, jakie można popełnić w związku, ale w przypadku tego małżeństwa kłamstwa były równie bolesne.

Badania poligraficzne, zwłaszcza te przeprowadzane w prywatnych sprawach, są często kontrowersyjne. Część ludzi uważa, że takie badania są niemoralne i naruszają prywatność człowieka, a ponadto, że nie są one całkowicie wiarygodne. Kwestia braku moralności w tym przypadku jest nadto przesadzona, gdyż badania takie nie stanowią przymusu i w oczywisty sposób zgoda na nie nie musi zostać wyrażona. A tym samym przechodzimy do kolejnej kwestii dyskusyjnej - naruszenia prywatności. Przeprowadzenie badania może się odbyć wyłącznie za zgodą badanego,dlatego też to badany decyduje, czy zostaną mu zadane niewygodne pytania i sprawdzone tym samym zostaną reakcje jego organizmu w aspekcie oceny jego prawdomówności. Natomiast poruszana sprawa wiarygodności badań poligraficznych wiąże się z trzema warunkami:
1. Rodzaju przeprowadzonego testu i jego wartości diagnostycznej.
2. Umiejętności i wiedzy poligrafera (osoby przeprowadzającej badanie).
3. Sprzętu, którym przeprowadzane jest badanie.
Jeżeli powyższe warunki spełniają standardy wyznaczone przez APA (Amerykańskie Stowarzyszenie Poligraferów) i PTBP (Polskie Towarzystwo Badań Poligraficznych), to prawdopodobieństwo błędu kurczy się do zaledwie kilku procent.

Najważniejszą kwestią w przypadku takich badań jest wybór odpowiedniego specjalisty. Warto zwrócić uwagę na to, czy osoba przeprowadzająca badanie ma odpowiednie kwalifikacje oraz czy stosuje ona aktualne technologie. Warto również upewnić się, czy cały proces będzie przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi standardami w badaniach poligraficznych.

W szeregach group37 mamy doświadczonych specjalistów od badań poligraficznych, jeden z nich jest również biegłym sądowym w tej dziedzinie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Badania wariografem".

Jeżeli masz wątpliwości co do wierności swojego partnera, partnerki, męża, żony, narzeczonej, narzeczonego – jesteśmy po to, żeby pomóc Tobie je rozwiać. Dlatego nie wahaj się, zapraszamy do kontaktu w temacie badań wariografem.

W bezpłatnej konsultacji wyjaśnimy Ci wszystkie szczegóły dotyczące tego tematu i odpowiemy na wszystkie pytania. Zobaczysz, że rozwiązanie dla braku pewności jest niesamowicie proste - group37 to fachowcy w każdej dziedzinie. Budujemy tą siłę dla Ciebie.

Jesteśmy do dyspozycji 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Doradztwo naszych detektywów jest zawsze bezpłatne. Zapraszamy do kontaktu.

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37