Love Scam w Gliwicach

  • Teren działania : Gliwice
  • Data : 24 Mar 2023
  • Czas Czytania : 7 minuty czytania

Szukasz miłości a kończysz bez grosza

Czasy się zmieniają, wszystko się rozwija i ludzie szukają w życiu ułatwień, tak też próbują znaleźć miłość… łatwo i szybko. Pojawia się coraz więcej aplikacji randkowych a poznawanie ludzi w realnym świecie przechodzi do historii. Dla wielu nieśmiałych czy introwertycznych osób jest to doskonała forma na zapoznanie przyszłego partnera. Internet zwiększa zasięg, umożliwia poznanie ludzi z całego świata, ale jest też źródłem wielu zagrożeń.

Czym jest love scam i jak go rozpoznać?

Love scamming - znany również jako Romance Scamming to rodzaj oszustwa internetowego, w którym oszuści wykorzystują zaufanie i uczucia swoich ofiar, aby wyłudzić od nich pieniądze lub informację osobiste. Osoby, które padają ofiarą love scammingu, często wierzą, że rozmawiają z prawdziwą osobą, którą polubili lub z którą zaczęli rozmawiać w Internecie, podczas gdy w rzeczywistości są to oszuści, którzy podszywają się pod kogoś innego.

Oszuści często udają osoby, których ofiary szukają w Internecie, na przykład na portalach randkowych, w mediach społecznościowych lub na stronach internetowych związanych z związkami. Korzystają z fałszywych profili i zdjęć, a także udawają, że mają wiele wspólnego z ofiarą, aby zdobyć jej zaufanie.

Poznanie love scammingu jest trudne, ponieważ oszuści są często bardzo sprawni w manipulowaniu emocjami swoich ofiar. Jednak istnieją pewne oznaki, na które warto zwrócić uwagę, takie jak:

• Naciąganie ofiary na wydanie pieniędzy lub udostępnienie informacji osobistych.
• Próby przekonania ofiary, aby przyspieszyć rozwój relacji, takie jak prośby o ślub lub przeprowadzkę.
• Częste wymówki, dlaczego nie mogą się spotkać osobiście.
• Używanie słów, które sugerują, że ofiara jest jedyną osobą z którą oszust rozmawia, mimo że to      nieprawda.
• Niekonsekwencje w opowieściach lub informacjach podawanych przez oszusta.

Scammerzy proszą niespodziewanie o pieniądze na różne sposoby. Mogą twierdzić, że potrzebują pomocy finansowej, aby pokryć koszty podróży, leczenia lub innych pilnych wydatków. Mogą również prosić o pieniądze, aby zainwestować w biznes lub inny projekt, który obiecuje duże zyski w krótkim czasie. Często podają się za osoby, które naprawdę potrzebują pomocy, takie jak ofiary katastrof naturalnych, klęsk żywiołowych, chorób lub innych trudnych sytuacji życiowych.

Jeśli masz podejrzenia, że jesteś ofiarą love scammingu, ważne jest, aby zachować czujność i ostrożność. Nie udostępniaj informacji osobistych i nie przelewaj pieniędzy, a jeśli masz wątpliwości co do osoby, z którą rozmawiasz, przeprowadź weryfikację i sprawdź, czy jej dane są prawdziwe. Możesz skontaktować się z detektywami group37, aby uzyskać pomoc i wsparcie w tym zakresie.

Elias z Anglii był ideałem – wykształcony, przystojny romantyk z poczuciem humoru

Z group37 skontaktowała się klientka ze zleceniem, które miało na celu sprawdzenie co stało się z poznanym przez nią w internecie partnerem, gdyż podejrzewała, że padła ofiarą przestępstwa. Na  portalu randkowym nasza klientka nawiązała kontakt ze wspaniałym mężczyzną. Pochodził z Anglii, był inżynierem, jednak tymczasowo przebywał w Portugalii na kontrakcie firmowym. Klientka pokazała detektywom group37 obszerną korespondencję  oraz "dowody" które wysyłał jej internetowy adorator.

Klientka z natury była osobą dość nieufną, ale nowo poznany mężczyzna powoli zyskiwał jej zaufanie. Krok po kroku. Wysyłał jej swoje zdjęcia, a nawet zdjęcia formalnych dokumentów, które miały potwierdzać, że jest on osobą, za którą się podaje. Para wymieniała się wiadomościami przez dwa miesiące. Pani nie wspominała rodzinie ani znajomym o nowo poznanym mężczyźnie, bała się ich reakcji i nie chciała, aby szczerość jej wielbiciela była podważana. Planowała przedstawić go bliskim przy pierwszej wizycie mężczyzny w Polsce.

Niespodziewane prośby o pieniądze przez Scammera!

Pewnego dnia matka Eliasa zachorowała i konieczna była nagła operacja, której koszty wynosiły 22.000€. George potrzebował dodatkowych 3.000€, więc zwrócił się o pomoc do naszej klientki. Bez wahania pomogła i przelała ekspresowo 3.000€ na konto w Portugalii. Pomimo, że właścicielem rachunku bankowego odbiorcy była nieznana "hiszpańska" kobieta, klientka nie podejrzewała niczego niepokojącego. Elias wiarygodnie wyjaśnił, że odbiorcą jest jego siostra, która zajmuje się opłaceniem operacji.

Po dwóch tygodniach nagle nastąpił kolejny niespodziewany zwrot akcji. Gdy mężczyzna wybierał się do Polski, aby wkońcu spotkać się z naszą klientką został napadnięty i okradziono go z pieniędzy oraz dokumentów. Nasza klientka nie zastanawiając się długo postanowiła pomóc, wysyłając mu kolejną kwotę pieniędzy na wskazany przez niego adres za pośrednictwem Western Union. Suma była znaczna, a pan po tym, jak otrzymał pieniądze przestał się kontaktować. Klientka przeraziła się. Nie wierzyła, że mogłaby zostać oszukana. Do group37 zwróciła się jedynie z prośbą o sprawdzenie, czy Eliasowi nic się nie stało i czy jest bezpieczny.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnych detektywów w sprawach Scam

group37 po wnikliwej weryfikacji korespondencji pary, dowodów oraz adresu na który klientka wysłała mężczyźnie pieniądze szybko ustaliła, że to nie Elias w tym wypadku padł ofiarą przestępstwa. Klientka nabrała się na klasyczne sztuczki, którymi posługuje się scammer. Łamana polszczyzna oraz wiadomości o silnym uczuciu, które pojawiały się już po kilku dniach konwersacji z oszustem. Nie zgadzały się drobne fakty, które klientka przeoczyła, a świadczyły o tym, że nie jest on z nią szczery.

Detektywi group37 ustalili, że tożsamość "Eliasa" została skradziona innemu mężczyźnie z portalu społecznościowego. Zdjęcia z wizerunkiem ,,Eliasa” wielokrotnie były wykorzystywane w innych próbach wyłudzenia pieniędzy. SCAM - to skuteczny i bardzo popularny w ostatnich czasach sposób wyłudzenia pieniędzy. Przestępca stara się zbliżyć do spragnionej miłości kobiety tylko po to, aby wyłudzić od niej pieniądze. Pieniądze są potrzebne na bilet, na podróż, na paczkę, która zaginęła i jest bardzo ważna....po przelewie kontakt zostaje przerwany.

Wysoki rachunek za piękne złudzenia

Klientka nie mogła uwierzyć w to, że padła ofiarą oszustwa. Przecież widziała zdjęcia Eliasa, miał profil na portalu społecznościowym. Kobieta padła ofiarą przestępczego procederu, scammerzy działają w schematyczny sposób. Historia naszej klientki do złudzenia przypomina inne takie przypadki. Tym razem okazało się, że cena fałszywej miłości jest bardzo wysoka.

group37 od dawna zajmują się tematyką SCAM lub SCAMMING. Mamy duże doświadczenie i międzynarodową sieć. Jeśli ktoś podejrzewa, że poznana w "sieci" osoba nie do końca jest szczera najlepiej skontaktować się z nami. Czasami lepiej zawczasu sprawdzić podejrzanego, niż zostać oszukanym. Działaj prewencyjnie! - Nie daj się oszukać, nie pozwól, aby ktoś Cię okłamywał.

Prowadzimy sprawy dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Doradztwo naszych detektywów jest zawsze bezpłatne.

Jeśli macie Państwo wątpliwości? - My dajemy Państwu pewność!

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37