Oszustwo ubezpieczeniowe

  • Teren działania : Katowice
  • Data : 23 Jan 2023
  • Czas Czytania : 3 minuty czytania

Do group37 zgłosiła się firma ubezpieczeniowa z Niemiec z prośbą o obserwację jednego z mieszkańców miasta Katowice. Firma ubezpieczeniowa miała wypłacić wskazanej osobie bardzo wysokie odszkodowanie związane z wypadkiem, jakiemu uległa ta osoba, w pracy na terenie Niemiec. Mieszkaniec Katowic po długim pobycie w szpitalach i rehabilitacji obecnie wystąpił z pozwem cywilnym o odszkodowanie za wypadek w pracy oraz dożywotnią rentę z uwagi - jak uzasadnił w pozwie - "na brak możliwości zdrowotnych do podjęcia pracy zawodowej". Detektywi z group37 na prośbę ubezpieczalni niemieckiej mieli zweryfikować czy informacje jakie przedstawia w pozwie cywilnym pokrzywdzony są  prawdziwe i czy jego stan zdrowia na pewno nie pozwala na wykonywanie jakiejkolwiek pracy zawodowej. Ubezpieczalnia niemiecka zaznaczyła, że w czynnościach na terenie Polski - będzie uczestniczył wyznaczony przez nią niemiecki detektyw na zasadzie obserwatora.

 

Po przybyciu detektywa z Niemiec ustalono szczegóły współpracy i przestudiowano materiał przywieziony przez detektywa  pracującego na zlecenie ubezpieczalni z Niemiec. Wynikało z niego, że jeden z mieszkańców miasta Katowice pracując legalnie na kontrakcie w Niemczech uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Z dokumentacji przedstawionej po zakończeniu leczenia wynikało, że osoba ta nie będzie już nigdy zdolna do wykonywania pracy fizycznej i w związku z tym osoba ta wystąpiła do ubezpieczalni na terenie Niemiec o wypłatę bardzo dużego odszkodowania finansowego i renty.

 

W oparciu o to żądanie ubezpieczalnia postanowiła na miejscu przeprowadzić czynności weryfikujące czy osoba starająca się o odszkodowanie faktycznie zgodnie z tym co deklaruje w dokumentacji przestrzega zaleceń lekarskich i nie wykonuje pracy zawodowej, a w szczególności prac fizycznych.

 

W trakcie kilkudniowej obserwacji tej osoby wykryto pewne nieprawidłowości. Obserwowany, mimo zakazu pracy "pomagał" swojemu sąsiadowi w budowie domku letniskowego i innej sąsiadce w remoncie mieszkania. Nie zauważono, aby osoba ta miała problemy z poruszaniem się lub też wykonywaniem pracy fizycznej jak opisywała w piśmie przekazanym do ubezpieczyciela. Ustalono, że osoba świadomie próbuje wyłudzić odszkodowanie oraz dożywotnią rentę.

 

Detektywi group37 po zakończeniu obserwacji, w której codziennie na zasadzie obserwatora uczestniczył detektyw z Niemiec sporządzili pisemne sprawozdanie i wraz z materiałem fotograficznym oraz wideo z obserwacji przekazali wszystko ubezpieczalni z Niemiec.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Doradztwo naszych detektywów jest bezpłatne.

 

Jeśli macie Państwo wątpliwości? - My dajemy Państwu pewność!

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37