Praktyka

  • Teren działania :
  • Data : 10 Feb 2023
  • Czas Czytania : 6 minuty czytania

Szkolenia praktyczne dla detektywów

Ten dział przeznaczony jest dla początkujących detektywów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tym niełatwym zawodem.

Chociaż jeżeli jesteś doświadczonym detektywem, a chciałbyś spróbować czegoś, czego jeszcze nie realizowałeś, to poświęć kilka minut i przeczytaj niniejszy artykuł. Może znajdziesz coś dla siebie w tym miejscu.

Nasza praca oparta jest głównie na Ustawie o usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 roku. W ustawie poświęcono wiele uwagi prawom i obowiązkom detektywa, chociaż gdyby dobrze się wczytać, to zauważyć można, że głównie obowiązkom. W dokumencie stanowiącym podstawę naszej pracy z czasem wprowadzano zmiany i powiedzmy sobie wprost – nie wielu detektywów zauważyło to, że zmiany w ogóle zaszły. Dodatkowo akty wykonawcze do ustawy regulują między innymi jaką dokumentację powinien prowadzić przedsiębiorca zajmujący się usługami detektywistycznymi.

Dokumenty, sprawozdanie, umowy i inny wzory

Dlatego zaczynając z nami kurs praktyczny, poznasz te dokumenty, zapoznasz się z wzorem ksiąg, które zobowiązany jesteś prowadzić, dostaniesz między innymi wzór umowy, który po przeredagowaniu będziesz mógł używać, a następnie przedstawimy Ci wzory sprawozdań, a także nauczymy redagować te sprawozdania w taki sposób, żeby w pełni oddawały to, co zrealizowałeś w terenie. Tyle w kwestii dokumentacji, chociaż możesz nam wierzyć na słowo – wypełnienie obowiązku związanego z prowadzoną dokumentacją, to ciężki kawałek chleba.

Rozmowa z klientem - ważny poczatek

W trakcie praktycznych zajęć nauczymy Ciebie rozmowy z klientem. Nie po to, żebyś umiał sprzedać produkt w postaci swojej usługi, ale po to, żebyś potrafił z klienta wyciągnąć informacje niezbędne do realizacji umowy. Musisz wziąć pod uwagę, że niejednokrotnie to właśnie Twoja realizacja zweryfikuje te informacje, a wielokrotnie się zdarzy, że część danych od klienta okaże się niezgodna ze stanem faktycznym. Jednak odpowiednia rozmowa z Twoim zlecającym, pomoże Ci zminimalizować ryzyko związane z prowadzoną sprawą. Bez względu na to, czy wcześniej zajmowałeś się pielęgnacją kwiatów, czy byłeś śledczym – rynek prywatny rządzi się swoimi prawami i musisz wiedzieć, że rozmowa z klientem przed podpisaniem umowy, to nie jest przesłuchanie. Musisz potrafić zadawać pytania w taki sposób, by zebrać niezbędne informacje, a nie uczestniczyć w słowotoku zlecającego, z którego nie wiele wyciągniesz. Dzięki nam dowiesz się, jak to zrobić.

OK. Potrafisz już zachować ład i porządek w dokumentacji, masz umowę „na medal”, a także wiesz, jak rozmawiać z potencjalnym zlecającym. Dostałeś też już swoją pierwszą sprawę. Czas na wyjście w teren.

Wchodzimy w teren

I do tego też Ciebie przygotujemy. Poznasz sprzęt w wersji premium, bo właśnie takim dysponujemy, ale przygotujemy Ciebie na zakup sprzętu niezbędnego, abyś mógł zmieścić się w określonym budżecie. I to nie jest żaden wstyd, bowiem większość z nas startowała z pułapu niezbędnego minimum i dopiero praca w realizacji zleceń udowadniała nam z jakim sprzętem wykonanie umowy byłoby łatwiejsze. Jednak nie obawiaj się – do wszystkiego dojdziesz krok po kroku, a dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się, w którym kierunku iść. Unikniesz dzięki temu błędów, jakie popełniała większość początkujących detektywów. Ale wróćmy do wyjścia w teren.

Jeżeli dysponujesz licencją detektywa, zostaniesz dopuszczony do realizacji z doświadczonymi detektywami. Zobaczysz, jak wygląda w rzeczywistości proces planowania i realizacji zlecenia. Doświadczysz wsparcia ze strony back office. Docenisz, że chociaż praca w pojedynkę daje satysfakcję, to dopiero praca w grupie daje nieprzeciętne efekty.

Nauczymy Ciebie „wyczucia” figuranta, chodzenia za nim, jazdy samochodem w odpowiedniej odległości za figurantem. Realizacji w pojedynkę, realizacji w grupie, śledzenia samemu i w grupie, zakładania punktu obserwacyjnego i wielu innych, przydatnych w przyszłości rzeczy. Do tego poznasz podstawy przeprowadzania białego wywiadu, zbierania informacji ze źródeł, sposobu przetwarzania tych danych.

Podsumowując - Co czeka Cię jako przyszłego detektywa

Wszystkie te czynności ułatwią Tobie start w prowadzeniu działalności jako początkujący detektyw. Na tym fundamencie będziesz mógł budować dalej swoją markę.

Podsumowując, nauczymy Ciebie:
- podstaw w prowadzeniu dokumentacji wymaganej dla przedsiębiorcy prowadzącego działalność detektywistyczną,
- rozmowy z klientem i sposobu pozyskiwania informacji od potencjalnego zlecającego,
- sposobu prowadzenia obserwacji,
- śledzenia figuranta (pieszo i z użyciem pojazdu),
- prowadzenia realizacji w pojedynkę i zespołowo,
- podstaw realizacji białego wywiadu.

Przygotujemy Ciebie:
- do kontaktu z klientem,
- do realizacji większości zleceń,
- do wyboru kierunku rozwoju Twojej firmy,
- do Twoich pierwszych kontaktów z sądem w charakterze świadka.

Dodatkowo poznasz:
- sprzęt, który warto mieć i który ułatwi Tobie realizację niemalże w każdych warunkach pracy,
- sprzęt niezbędny do prowadzenia większości realizacji („budżet na start”),
- sprzęt, w który zaopatrzysz podstawowe miejsce Twojej pracy, jakim będzie Twój samochód,
- sposoby wykonywania realizacji przez doświadczonych detektywów (tylko dla osób z licencją detektywistyczną),
- i wiele innych, przydatnych dla Ciebie informacji, które ułatwią Tobie w przyszłości pracę, a jednocześnie pozwolą Tobie uniknąć niepotrzebnych wydatków i zakupów gadżetów leżących bezproduktywnie w Twoim biurze.

Jesteś zainteresowany? Zapisz się na kurs, który otworzy Tobie drogę do świata detektywistyki w prywatnym sektorze bezpieczeństwa.

Kursy prowadzą wyłącznie doświadczeni instruktorzy i wykładowcy akademiccy z zakresu działalności detektywistycznej.

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37