Teoria

  • Teren działania :
  • Data : 10 Feb 2023
  • Czas Czytania : 4 minuty czytania

Cześć.


Twoja obecność tu oznacza, że posiadasz już licencję, albo chciałbyś ją zdobyć. Jeżeli dopiero starasz się o pozyskanie licencji, to skontaktuj się z nami, a my poprowadzimy Ciebie do odpowiedniej placówki, która przeprowadzi z Tobą niezbędne szkolenie trwające nie mniej niż 50 godzin.


Jeżeli natomiast już masz licencję, to prawdopodobnie zastanawiasz się „co dalej?”, „jak to ugryźć?”, „jak zacząć?”.


Wszyscy doskonale wiemy, że szkolenie dla osób ubiegających się o wydanie licencji mimo obszernie rozbudowanych czterech modułów wynikających z Rozporządzenia MSWiA do Ustawy o usługach detektywistycznych, w żaden sposób nie mówi Tobie jak być detektywem lub jak prowadzić własne biuro.


Problemy zaczynają się między innymi w kwestii dokumentacji – co jest potrzebne? Co zachowuję, a co muszę zniszczyć? Jak stworzyć umowę? O co chodzi w kwestii RODO?


Jeśli masz kumpli detektywów, to prawdopodobnie przeprowadzą Ciebie przez ten temat. Jeżeli jesteś sam, to na szkoleniu group37 otrzymasz wsparcie.

O co chodzi z tym szkoleniem?


Przeprowadzamy szkolenie w czterech modułach, w zależności od stopnia zaawansowania detektywa. Zaczynamy od podstaw, a później pniemy się dalej – w kierunku zdobywania informacji, obserwacji, niezbędnego sprzętu (jego obsługi i parametrów), pozyskiwania informacji ze źródeł ogólnodostępnych, a także ze źródeł urzędowych i samorządowych, jeżeli ustawy tych instytucji nie stanowią inaczej. Wszystko to zwieńczone jest szeregiem godzin i spotkań z adwokatem, na którym zapoznasz się z aktualnym stanem prawnym i tym co nam wolno, a czego lepiej unikać.


Pomiędzy godzinami teorii czeka Ciebie ostra jazda na praktykach, gdzie uczestniczysz w realizacji prawdziwych zleceń, poznajesz nasze sekrety pracy w terenie, obserwacji towarzyszącej, jazdy za figurantem bez wspomagania elektroniką, przebierania się przed wejściem na realizację, godzin spędzonych w krzakach w oczekiwaniu na zrobienie tego właśnie zdjęcia. Ale o tym w zakładce "praktyka".


Czy ma to sens?


Oczywistym jest, że wielu detektywów przed otrzymaniem licencji pracowało w ogólnie pojętych służbach mundurowych. Jeżeli uważasz, że praca prywatnego detektywa jest dokładnie tym, co robiłeś w firmie, to możesz w tym momencie zakończyć czytanie tego artykułu, gdyż cokolwiek nie zostanie tu napisane, to i tak będziesz miał swój kontrargument. I dobrze. Pewność siebie to cenny atut w pracy detektywa i nikt Ciebie tego nie nauczy. Nawet nasi wykładowcy.

Rzecz w tym, że wykonując zlecenie od klienta – nie masz do dyspozycji systemów, które w firmie ułatwiały Ci realizację tamtejszych zadań. Tu jesteś Ty, Twoja licencja i zdolność radzenia sobie w bardzo ograniczonym możliwościami świecie. My, w group37 jesteśmy od tego, żeby pokazać Ci, w jaki sposób się tu poruszać, aby zdobyte przez Ciebie informacje miały wartość dowodową, a Ty żebyś nie musiał martwić się, w jaki sposób przekazać materiały klientowi, aby nikogo nie narazić na odpowiedzialność dyscyplinarną lub karną.

Jesteśmy z Wami i dla Was.


Naszą misją jest podnoszenie jakości wykonywanych usług przez prywatnych detektywów.

Znamy wiele osób z branży, którzy mimo że nie są z nami związani, cieszą się naszym uznaniem i szacunkiem, ze względu na jakość i poziom usług, etykę zawodową i zbudowaną markę. Korzystając z naszego i wspomnianego wyżej doświadczenia detektywów, możesz rozwinąć się w branży, o której masz bez wątpienia zakrzywiony obraz. Uczestnicząc w naszych szkoleniach:

1. Zdobywasz lub poszerzasz wiedzę, w zależności od stopnia modułu szkolenia
2. Poznajesz nowinki techniczne.
3. Otwierasz się na kontakty w branży.
4. Zmniejszasz ryzyko popełnienia błędów.
5. Poznajesz przepisy prawa, które z czasem pozwolą uniknąć Ci problemów.

group37 – nasze szkolenia poszerzą Twoje możliwości w branży

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37