Oszustwa matrymonialne - Romance Scamming i Love Scam

  • Teren działania :
  • Data : 27 Apr 2023
  • Czas Czytania : 5 minuty czytania

OSZUSTWA MATRYMONIALNE

W ostatnim czasie do Międzynarodowej Agencji Detektywistycznej group37 coraz częściej zgłaszają się osoby, które doświadczyły oszustwa matrymonialnego.

W standardowej odsłonie może to przybrać formę poznania przyszłego partnera lub partnerki w "realu". Jednak w dobie internetu i niesamowitych postępach technologicznych, doświadczamy coraz więcej zgłoszeń dotyczących oszustw związanych ze światem wirtualnym.

Do tych zjawisk zaliczamy między innymi Love Scamming znany również jako Romance Scamming.

Oszustwa matrymonialne to niestety coraz częstszy problem w dzisiejszych czasach. Często oszustwo to składa się na narażenie zaufania między przyszłymi, jak i obecnymi partnerami, co może prowadzić do poważnych konsekwencji emocjonalnych i finansowych. Ponadto w przypadku poznania przyszłego partnera w świecie wirtualnym, praktycznie za każdym razem celem scammera jest dążenie do korzyści majątkowych poprzez wyłudzenia znacznych kwot pieniężnych.

USŁUGI GROUP37

Detektywi agencji group37 często są wynajmowani przez osoby, które podejrzewają, że ich partner jest niewierny lub ukrywa przed nimi pewne fakty związane z życiem poza małżeństwem. Dzięki swojemu doświadczeniu i specjalistycznemu wyposażeniu, detektywi group37 są w stanie dokładnie zbadać takie przypadki i dostarczyć konkretne dowody na takie oszustwa. Mogą prowadzić między innymi obserwację, aby zbierać niezbędne dowody w trakcie trwania całego śledztwa.

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa matrymonialnego, ważne jest, abyś podjął odpowiednie kroki w celu ochrony swojego dobra. Wynajęcie detektywa Międzynarodowej Agencji Detektywistycznej group37 może pomóc w zebraniu niezbędnych dowodów, które mogą być wykorzystane w procesie rozwodowym lub w procesie wyjaśniania nieporozumień z przyszłym partnerem. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług detektywistycznych group37 w takiej sytuacji.

LOVE SCAMMING – ROMANCE SCAMMING

Jeśli chodzi o Love Scamming zwany również Romance Scamming, jest to nic innego jak rodzaj oszustwa internetowego, w którym oszuści wykorzystują zaufanie i uczucia swoich ofiar aby wyłudzić od nich pieniądze lub informacje sfery osobistej. Osoby, które padły ofiarą scammera często myślą, że rozmawiają z prawdziwą osobą, którą obdażyli jakimś uczuciem, zostali przez nią zaakceptowani, zostali przez nią zrozumieni, podczas gdy w rzeczywistości mają doczynienia z oszustem, który podszywa się pod kogoś innego, budując swoją legendę przez długi okres czasu, aby dopiąć wyznaczonego celu.

Oszuści często udają osoby, których ofiary szukają w internecie na przykład na portalach randkowych, czy w mediach społecznościowych. Scammer korzysta z fałszywych profili i zdjęć. Stara się udowodnić w rozmowie, że ma wiele wspólnego z przyszłą ofiarą, aby zdobyć jej zaufanie.

Rozpoznanie Love Scammingu jest bardzo trudne, ponieważ scammerzy bardzo umiejętnie manipulują swoimi ofiarami. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które powinny Państwa zaniepokoić w trakcie trwania takiej znajomości. Między innymi naciąganie ofiary na wydawanie pieniędzy lub namawianie na udostępnianie informacji osobistych, przyspieszanie relacji w postaci próśb o ślub, częste wymówki dlaczego nie mogą się spotkać, upewnianie w przekonaniu, że ofiara jest jedyną osobą, z którą korespondują. W dalszej części znajomości dochodzi do prób wyłudzania pieniędzy poprzez przelewy na operacje najbliższych członków rodziny, przeloty samolotem, wyłudzenia znacznych kwot na zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, czy na zainwestowanie w biznes, który ma przynieść bardzo duże korzyści finansowe.

POSTĘPOWANIE PRZY OSZUSTWIE MATRYMONIALNYM

 Jeśli masz podejrzenia, że jesteś ofiarą love scammingu, zachowaj czujność!
 Nie udostępniaj informacji osobistych, nie przelewaj pieniędzy!
 Jeśli masz wątpliwości co do osoby, z którą prowadzisz rozmowę, przeprowadź jej weryfikację!
 Skontaktuj się z Międzynarodową Agencją Detektywistyczną group37.

JESTEM OFIARĄ OSZUSTWA MATRYMONIALNEGO

Wychodząc Państwu na przeciw proszę pamiętać, że wszelkie wstępne konsultacje w agencji detektywistycznej group37 są zawsze bezpłatne. Jest to moment, w którym po uzyskaniu informacji od Państwa na temat sprawy i zapoznaniu się z ogólnym jej zarysem, przedstawiamy Państwu najbardziej prawdopodobne scenariusze dotyczące postępowania i realizacji czynności w zaistniałej sytuacji.
Nie zamykaj się nawet jeśli doszło już do wyłudzenia. Skontaktuj się z group37. Nasi doświadczeni detektywi oraz prawnicy dołożą wszelkich starań, aby pomoć Ci w tej trudnej sytuacji.

Obszar wykonywania naszych zleceń to, zaczynając od terenu Polski i idąc dalej w kierunku Europy, między innymi Niemcy, Turcja, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja i Węgry. Śledztwa i działania poza Europą również nie są nam obce i z czasem zaczynają stanowić pewnego rodzaju normę. Zakres usług group37 sięga również do krajów Afryki, Karaibów oraz Ameryki Północnej i Ameryk Południowej. Jesteśmy w stanie podjąć czynności w ciągu kilku godzin od otrzymania zlecenia, włącznie z uaktywnieniem naszych detektywów na oddalonym obszarze działania, w celu rozpoczęcia śledztwa.

Obojętnie czy potrzebujesz pomocy w sprawach rodzinnych, uprowadzeniach rodzicielskich lub wykrywaniu oszustw, group37 jest do Twojej dyspozycji. Jestesmy zawsze tam aktywni, gdzie nas potrzebujesz. Zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli macie Państwo wątpliwości? – My dajemy Wam pewność!

 

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę 7 dni w tygodniu.

+48 690 90 37 37